NaqibSazeh Group

| Mobile! 0912 1978874 - 0913 0137157 - 0916 3661255 | Telegram! @naqibpoolgroup | Instagram! naqibsazeh |

دایو و سرسره استخر

نکات مهم انتخاب انواع دایو و سرسره استخر

استخر های شیرجه در واقع زیرمجموعه ای از استخر های قهرمانی به شمار می روندکه به طور خاص برای برگزاری مسابقات شیرجه در کنار مجموعه اصلی مورد استفاده قرار می گیرند.

شیرجه به دو صورت از روی تخته های پرشی و یا سکو های ثابت انجام می شود. امروزه علاوه بر شنا و انجام ورزش های آبی در استخرها ، اجرای حرکات موزون در داخل آب نیز به عنوان یکی از ورزش های مفرح طرفداران بسیاری یافته است.

البته لازم به ذکر است در استخرهایی که رقص آبی در آنها انجام میشود، نصب سیستم صوتی (باند) علاوه بر محیط استخر،در داخل آب نیز جهت ایجاد هماهنگی در انجام حرکات موزون بین رقصندگان ضروری است.

نکته حائز اهمیت در استخر هایی که مجهز به دایو (تخته شیرجه) می باشند.این است که عمق محلی که دایو در آن قسمت نصب گردیده نباید کمتر از ۱.۸ الی ۲ متر باشد.

امروزه استفاده از انواع سرسره (از کوچکترین و ساده ترین مدل ها که صرفا برای بازی کودکان در لب استخر نصب می شوند تا مدل های بزرگتر پیچ و خم دار و آبی که هم خردسالان و هم بزرگ سالان در استخرها جهت ایجاد فضای مفرح و شاد مورد استفاده قرار می دهند نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است.

دایو و سرسره استخر

بطور کلی انواع سرسره های استخرها شامل سرسره های کوچک کودکان(سرسره خشک) قابل نصب در لب استخر و یا سرسره های دارای سیستم آب در گردش که کاربران همراه با جریان آب در مسیر های طولانی تری ( بصورت مارپیچ و یا تونلی )با استفاده از تیوپ و یا بدون تیوپ از آنها استفاده میکنند (معمولا در پارک های آبی) هر روز طرفداران بیشتر و رواج بیشتری پیدا می کنند.

سرسره های پارک های آبی خود از نطر نوع ، ارتفاع ، نحوه مسیر حرکت ، سن مجاز استفاده کنندگان و… دارای انواع و مشخصات ویژه ای می باشند که باید در هنگام انتخاب بر اساس نظر مشاوران و کارشناسان گروه بازرگانی نقیب سازه به دقت مورد بررسی قرار می گیرند.

در تاریخ: ۱۳۹۷-۰۱-۲۵ تعداد بازدید: 180 بازدید بدون دیدگاه
تعداد نظرات در انتظار تایید: 2

بدون دیدگاه برای پست " دایو و سرسره استخر "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

گروه ساختمان و تاسیسات نقیب سازه

فعالیت خود را از سال 1385 در زمینه : مشاوره، محاسبه، طراحی، نظارت، تجهیز و اجرای کامل پروژه های استخر، سونا، جکوزی، پارک آبی، مجتمع آبدرمانی، اتاق ماساژ، اتاق برف، تونل مه، اتاق نمک، آبنما، حمام سنتی، حمام ترکی در ایران و کشورهای همجوار آغاز و هم اکنون با گروه فنی و مهندسی مجرب و اکیپ های اجرایی مختلف در زمینه های فوق مشغول به فعالیت می باشد.